מדיטציה והקשבה

קבוצת תרגול שבועית

טוען אירועים

להקשיב מתוך מודעות- בגישת INSIGHT DIALOGUE

מדיטציית  Insight Dialogue  הינה מדיטציה חברתית שבה אנו משלבים בין מודעות מדיטטיבית, התבונה שבלימוד הבודהה, ומערכות יחסים. יש לה את אותן מטרות ובסיס שיש למדיטציה בשתיקה:  לפתח מיינדפולנס, חמלה וחופש פנימי, בזמן שאנו חוקרים את החוויה הפנימית ברגע ההווה. התרגול תומך ביכולת שלנו לתוך אחד בשני להגיע לתובנות , ושחרור פנימי.

המפגשים כוללים: תרגול מדיטציה בשתיקה ולאחריו תרגול Insight Dialogue המתבצע לרוב בזוגות.
במהלך התרגול המשתתפים משוחחים  בדיאלוג על נושא משותף: כמו השתנות מתמדת, פחד ושמחה.  מדי כמה דקות ישמע צלצול שיזמין אותנו לעצירה, והתבוננות בחוויה הפנימית שלנו. העצירות הללו הן הזמנה להכיר לעומק את החוויה הפנימית שלנו, לשים לב לדפוסים והרגלים, ולהביא מודעות ובחירה לדיאלוג.  העצירות הן גם הזדמנות להעמיק את החוויה והתבונה הטבעית שלנו. 

מיינדפולנס והקשבה- קבוצת תרגול שבועית בגישת INSIGHT DIALOGUE
מתקיימים מפגשים שבועיים בימי א’ וד’ בשעות 20:45-22:00 ברמת אביב
השתתפות בדאנה – לפי נדיבות הלב

מדיטציה Insight Dialogue

יש לנו שש הנחיות מדיטטיביות שיוצרות את הבסיס של התרגול. ההנחיות עוזרות לבסס את האיכויות המדיטטיביות של המיינד , ולטפח את האיכויות האלו בתוך התרגול, בזמן שאנו מעמיקים לתוך נושאים שמטפחים חקירה ישירה ואינטימית לתוך החוויה האנושית.  בדרך הזאת,  קשרים אישים ואיכויות מדיטטיביות עוזרים להביא תבונה לתוך החוויה האנושית שלנו כאן ועכשיו.

ששת האלמנטים של התרגול שמפתחים מודעות ושחרור של דפוסים הם: עצירה, שחרור, להפתח לרגע, אמון במה שמתהוה, להקשיב לעומק ולדבר אמת. כל אחד מהם עוזר לנו לשים לב לגוף שלנו, למחשבות, לרגשות ולסיפורים שלנו. הצעד הראשון מרגיע אותנו ועוזר לנו להתמקד במה שעולה ברגע ההווה. כשאנו עוברים לדיאלוג, המילים שלנו הן חלק מהרגע. יותר מכך, אנו יכולים להשאר מודעים למחשבות ולרגשות שלנו בתהליך של גוף נפש , אפילו כשאנו בתקשורת.  (מתוך אתר  Insight Dialogue   )

 רוצה להתייעץ איתנו?