מסע רוחני לדרום הודו

בהנחיית לילה קמחי | 17.2-3.3.2019

מסע רוחני לדרום הודו2018-10-03T15:49:19+03:00

על מסעות רוחניים

במסעות הרוחניים אנחנו משלבים את החיצוני והפנימי: המסע דרך ארצות חדשות, נופי טבע ונופים אנושיים, תרבויות, שפות אחרות ומנהגי המקום , משתלבים עם לימוד רוחני מעולמות תוכן מגוונים: בודהיזם, אי-שניות, תקשורת מקרבת, יחסים בין אנשים ועוד.  זמנים של דממה והתכנסות פנימה מתחלפים בזמנים של שיחות דהרמה ושיתוף בקבוצה, יחד עם תרגילים שונים,  מדיטציות יומיות ולימוד של מיינדפולנס והרבה הרבה חוויות…

במסע-ריטריט זה בדרום הודו נבקר במקומות שהם בעלי חשיבות רוחנית עמוקה מימי קדם ועד היום, נכיר מקרוב את מומביי, מרכז רוחני תוסס ופתוח, שהוציא מתוכו את טובי המורים הרוחניים,נבקר בפונדיצ’רי ובאורוויל  ונתרכז בטירוונאמאלי שבמדינת טאמיל נאדו, עיירה כפרית צבעונית ותוססת שבה שוכן ההר המקודש, שנחשב להתגלמות האל שיווה, ובאשראם של ראמנה מהרשי, המורה הגדול לתורת האי-שניות.

מדריכים מקומיים מיוחדים יכניסו אותנו לנבכי התרבות הטאמילית המרתקת ויכירו לנו את  המקדשים העתיקים, שבהם יצירות אמנות יחודיות כביטוי של הדת ההינדואיסטית בת אלפי השנים.

בטירוונאמאלי נקיים ריטריט בן שבוע, נחווה את מנהגי המקום הטאמילים, נבקר ונמדוט במערות המדיטציה של היוגים הגדולים ונצלול לעומק תורת אי-השניות המשחררת והאניגמטית בשילוב עם מיינדפולנס והתורה הבודהיסטית.

הריטריט יכלול זמנים של דממה ודיבור, תרגול ולימוד של מיינדפולנס ותורת האי-שניות,

סטסנגים (מפגשים עם אנשים משוחררים) עם מורים שונים שחיים בטירוואנמלאי שנים רבות, חברינו לדרך. בריטריט ישתלבו גם ביקורים באשראם של ראמנה מהרשי והכרות עם אורח החיים שבו , טיפוס על ההר הקדוש ותרגול במערות המדיטציה שבהן תרגלו הקדושים ההודים וראמנה בתוכם במשך שנים ארוכות. כמו כן, נשלב זמנים של שהיה בטבע, סדנת אומנות ממיטב התרבות הטאמילית ועוד הפתעות.

מסע רוחני להודו עם לילה קמחי ויואב אפטוביצר (מורה מלווה)
17.2.19-3.3.19

מנחי המסע

לילה קמחי – מורה בכירה לויפאסנה, למיינדפולנס ולהגות הבודהיסטית כאומנות החיים בארץ ובחו״ל. .בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בלימודי הודו, למדה ותרגלה בארץ ובעולם במשך שנים רבות, שכללו תקופות התבודדות ממושכות, במנזרים ובמרכזי מדיטציה. מנחה ריטריטים, סדנאות מדיטציה וקבוצות קבועות ומלווה א/נשים רבים במסעם אל החופש.  אמנית רב תחומית ומייסדת שותפה של ׳עלי אדמות׳, מרכז רוחני אקולוגי במושב לוזית, עמק האלה. לילה שמה דגש על גישה רחבה, פתוחה וחומלת המעודדת סקרנות ויצירתיות בחקירת העומק של חיינו ומדגישה את זכותנו המולדת לאושר ולחופש.

יואב אפטוביצר – פסיכותרפיסט בוגר התכנית הבינ”ל למטפלים בביוסינתזה. מטפל ביחידים ובזוגות ומנחה קבוצות. בין היתר לימד והרצה במקומות הבאים: המרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש ברמה”ש, המכון למחקר יישומי להעצמת הרוח בחינוך, אוניברסיטת תל-אביב, איפ”א , מכללת כישורים לאימון וייעוץ ארגוני, קבוצות לימודי ימימה ועוד. יואב מנחה ומלמד בגישה אינטגרטיבית המחברת בין עולמות שונים, בין היהדות לחכמת המזרח ומיינדפולנס, בין מדעי המוח והפסיכותרפיה לרוחניות ובין גוף לנפש בדגש על מתן כלים יישומים. סופר ומוזיקאי חובב. בשנים האחרונות הקים יחד עם בת זוגו לילה קמחי את ‘עלי אדמות’ – מרכז רוחני אקולוגי במושב לוזית, בו הם מתגוררים.

מסלול המסע

 לאחר נחיתה במומביי נטוס בטיסת פנים לצ’נאי ומשם ניסע לאורוויל. ביומיים הראשונים נבקר  באורוויל ובפונדיצ’רי. ונכיר את הקהילות המיוחדות המתגוררות שם.  בשמונת הימים הבאים נשהה בטירוואנמלאי, בריטריט שמשולב בסדנאות וטיולים בעירו של רמאנה מהרשי, מרכז רוחני מהחשובים בהודו. נסיים ביומיים מלאים במומביי, עירו של ניסרגדתה מהראג’, ראמש בלסקר ומורים רוחניים נוספים. נשוט לאי אלפנטה, נבקר במקדשים החצובים בסלע ונעמיק עוד ועוד בלימוד ובתרגול.

17-18 פברואר: טיסה ישירה למומביי עם חברת אל על ובהמשך טיסת פנים לצ’נאי. משם נמשיך בנסיעה לאורוויל למלון Mango Hill  שבו נתארח שני לילות.

19 פברואר: בבוקר נסייר בקהילה הכפרית הבין-לאומית אורוויל ונלמד על חזון האחדות המיוחד שלה. אורוויל הוקמה כמרכז רוחני על ידי שרי אורבינדו ותלמידתו הצרפתיה המכונה ‘האם’ כמקום “שאינו שייך לשום מדינה, מקום שבעלי רצון טוב יוכלו לחיות בו באחריות הדדית ובחופש כאזרחי העולם. היחסים בין בני אנוש לא יהיו מבוססים על תחרות כי אם על שיתוף פעולה”.

נצפה במיטראמנדיר, מבנה הזהב היחיד במינו בעולם, השוכן במרכז גן רחב ידיים במרכז אורוויל. בצהריים נתארח לארוחה חגיגית אורגנית אצל אפרת, שפית ישראלית המתגוררת שנים רבות בהודו ונשמע ממנה על המפגש האישי שלה עם התרבות ההודית ועל עבודתה עם הנשים הטמיליות. אחר הצהריים נצא לביקור בעירת הנופש היפיפיה הצרפתית-הודית פונדיצ’רי השוכנת על חוף הים .

20 – 28 פברואר: בבוקר ניסע לטירוונמאלאי ונגיע למלון    Guest House Sunshine שבו נשהה שבוע בריטריט. טירוונמאלאי, או בקיצור טירו, מושכת אליה מידי שנה אלפי מחפשים רוחניים מכל העולם. ראמנה מהרשי כינה את העיר ואת הארונצ’לה, ההר המתנשא מעליה, ‘ליבו הרוחני של העולם’. כאן, מול ההר הקדוש, נקיים את הריטריט שלנו. בתכנית לימוד ותרגול בכל יום המשולבים גם ביציאה לעיר ולסביבותיה למפגשים עם מורים רוחניים, חברינו לדרך, ביקור במקדש העצום של האל שיווה, מהגדולים בדרום הודו,  ביקור במערות המקודשות על  הארונצ’לה, בהם מדטו יוגים אלפי שנים, חלקן לא ידועות לציבור הרחב, ביקור באשרם של ראמנה מהרישי, סיור באזורים הכפריים והטבע סביב העיר, סדנת אומנות עם אומן טמילי מקומי ועוד הפתעות.

28 פברואר: ניסע חזרה לצ’נאי ומשם נטוס בטיסת פנים למומביי למלון  Fariyas  שבו נשהה שלושה לילות עד לחזרה לארץ.

1-2 מרץ: מומביי שוכנת על חוף הים הערבי. עיר תוססת וצבעונית. תערובת של שכונות פחונים עם מבנים קולוניאלים אנגליים רבי הוד. כאן צמחו ענקי רוח כמו ניסרגדתה מהראג’, ראמש בלסקר תלמידו וממשיכי דרכם. חומר ורוח דרים כאן  בכפיפה אחת. נסייר ברחובות העיר, נבקר בשווקים, נשוט לאי אלפנטה ונבקר ונמדוט במקדשים העתיקים החצובים בסלע.

3 מרץ: טיסה חזרה לארץ עם חברת אל על.

 רוצה להתייעץ איתנו?

עלויות ומידע כללי

מחיר המסע-ריטריט 3,620 דולר.

הערות חשובות

 • יציאת הטיול מותנית במינימום של 12 מטיילים בקבוצה.
 • מחיר הטיול מבוסס על טיסות בינלאומיות (כולל מסי נמל והיטלי דלק) במחירים הידועים לנו בעת הכנת ההצעה. אם יחולו שינויים במחיר הטיסות/ המסים/ ההיטלים ההפרש ייגבה בהתאם.

מה כלול במחיר?

 • לימוד וריטריט עם לילה קמחי ויואב אפטוביצר (כמורה מסייע) המשולבים לאורך המסע.
 • מדריכים מקומיים באתרים שונים כמפורט בתכנית הטיול.
 • סדנאות נוספות כמפורט בתכנית ומפגשי לימוד עם מורים רוחניים אורחים.
 • טיסות בינלאומיות להודו וחזרה ושתי טיסות פנים ממוביי לצ’נאי וחזרה.
 • מסי נמל והיטלי דלק.
 • לינה: המחיר הינו ללינה לאדם בחדר זוגי בדרגת תיירות טובה (3-4 כוכבים ) (במומביי ובאורוביל) ולינה בחדר זוגי בגסטהאוז  Sunshine בטירוונמאלאי.
 • כלכלה: פנסיון מלא. ארוחות צמחוניות בלבד.
 • תחבורה: אוטובוסים ממוזגים בנסיעות הבין עירוניות.
 • דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.
 • טיפים: המחיר כולל תשר שינתן לנותני השירותים השונים לאורך המסע.

מה לא כלול?

 • תוספת לינה בחדר ליחיד (מספר החדרים ליחיד מוגבל).
 • ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. ביטוח מלא ומקיף הוא חובה ותנאי להרשמה! אחריות לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול הוא על המטייל. (מומלץ לכלול בביטוח ביטוח לביטול הנסיעה).

תנאי רישום וביטול

על הטיול חלים התנאים המפורטים בהסכם ההתקשרות עם הנרשמים. הטיול מאורגן בשיתוף עם חברת מונה טורס דרכה תתבצע ההרשמה והסדרת התשלומים.

 לטופס הרשמה ויצירת קשר