מרכז MINDFULSPACE

מיינדפולנס, בודהיזם והתפתחות אישית

אודות 2018-02-12T06:02:04+00:00

על המרכז

מרכז מיינדפולספייס הוקם כדי לאפשר מרחבים של התפתחות אישית ולמידה מתוך הקשבה לכל המימדים שאנו: הקוגניטיבים, רגשיים, גופניים, אנרגטיים ורוחניים. אנו מציעים מגוון קורסים בתחום המיינדפולנס וההתפתחות האישית , באווירה ביתית ומתוך קשב עמוק לתלמידים שלנו.

הפעילות שלנו מבוססת על היסודות הבאים:

  • מיינדפולנס– מצב תודעה משוחרר ונינוח, אשר מאופיין על ידי קשב ממוקד בחוויה הפנימית או החיצונית, מתוך מודעות לא שיפוטית למה שקורה עכשיו. מיינדפולנס יכול להפחית לחצים ולהרגיע את התודעה, ומחזק את היכולת שלנו לשים לב לתחשות, רגשות, מחשבות ודחפים, כאשר הם עולים בחוויה הפנימית מתוך העצירה להתבוננות, נוצרת גם יכולת הבחירה.
  • תורת הנפש הבודהיסטית– אשר עוסקת בכך שהרבה מהסבל בעולם נובע לא מהמציאות עצמה, אלא מהאופן שבו אנו מתייחסים למציאות. לכן המפתח לשקט נפשי, ורוגע נמצא בתודעה. כאשר אנו לומדים להיות עם המציאות כפי שהיא, באופן מיטיב ופתוח, אנו מאפשרים לעצמנו לחוות מימדים נוספים של שחרור, רוגע, והנאה בחיים.
  • טבע– מרחב הטבע מאפשר גדילה, צמיחה והשראה.  בתוך היום יום העמוס בגירויים , המפגש עם הטבע מאפשר נוכחות עדינה, ועוצמתית עם החוויה שלנו. הטבע הוא מרחב לא שיפוטי ומאפשר , שבו יש מקום לכולנו. בתוך הטבע אנו יכולים לגלות את עצמנו, להיפתח, להודות ולהנות מנוכחות פשוטה וטבעית.
  • יצירה, תנועה וביטוי-  עבודה יצירתית יכולה להוביל אותנו לקצוות הלא מבוטאים של נפשנו, ולהרחיב את מנעד האפשרויות. האדם השלם הוא אדם שיכול לנוע בין המנעדים השונים, מתוך בחירה ונינוחות.

צוות המרכז

מיכל גורל– מנהלת מרכז מיינדפולספייס – מיינדפולנס והקשבה פתוחה gm.michal@gmail.com
ד”ר אסף רולף בן שחר – ייעוץ אקדמאי
פרופ' עודד מימון- ייעוץ אקדמי
אלכסנדרה שוורץ – יועצת לימודים